KIRPRADCA PRAWNY

DLA CZŁONKÓW SAMORZĄDU KIRP

Jeżeli jesteś Radcą Prawnym
lub Aplikantem

to możesz nas czytać już od:10022015
  • Czytaj
    najnowszy
    numer
  • Styczeń 2014 WIĘCEJ
06/06/13

Po debacie środowiskowej nt. kodeksu etyki

Wczoraj odbyła się w Warszawie debata środowiskowa poświęcona projektowi nowego kodeksu etyki radców prawnych. Dzięki transmisji online na naszym portalu, oprócz obecnych na sali, widzami byli także radcy prawni z całej Polski. Dziś pisze o tym "Rzeczpospolita".

IMGM9340jb

Członkowie Krajowej Rady Radców Prawnych zastanawiają się, jak uregulować w kodeksie etyki zasady przechowywania danych w chmurze - pisze w dzisiejszej "Rzeczpospolitej " red. Mateusz Adamski.

– Kodeks powinien być kompasem, kiedy radca ma wątpliwości, jak się zachować w danej sytuacji – powiedział Maciej Bobrowicz, prezes KRRP. Otwierał on wczorajszą debatę poświęconą zmianom kodeksu etyki w zakresie informacji o wykonywaniu zawodu oraz pozyskiwaniu klientów. Uczestniczyli w niej przedstawiciele okręgowych izb radców prawnych, wyznaczeni przez Dziekanów Rad OIRP. Jak powiedział moderator debaty, Dariusz Sałajewski, jest to jedna z kilku debat poświęconych tej tematyce. Na ostatnim posiedzeniu KRRP odbyła siętzw. debata oksfordzka, a wczoraj odbyła się dyskusja transmitowana online.

Maciej Bobrowicz podczas dyskusji wskazywał, że potrzeba wprowadzenia nowych zasad to wynik zmian zachodzących w otaczającej radców rzeczywistości, a zwłaszcza tych związanych z nowymi technologiami, a także coraz większą konkurencją na rynku usług prawnych. Do Komisji ds. Etyki KRRP w ostatnim czasie wpłynęło blisko 70 pytań od młodych radców właśnie w sprawie zasad etycznych.

– W aktualnym kodeksie trudno znaleźć odpowiedzi na wiele z nich – mówił mecenas Zenon Klatka, przewodniczący Komisji ds. Etyki KRRP.

Zapraszamy wszystkich radców do włączenia się w dyskusję dotyczącą projektu etyki. Uwagi można przesyłać na adres obsil@kirp.pl , a pełen projekt nowego kodeksu można znaleźć tutaj .

Grzegorz Furgał
wstecz

STARSZE WIADOMOŚCI

MOIM ZDANIEM

WYDARZENIA

11/09/14

Akcja Niebieski Parasol 2014

Krajowa Rada Radców Prawnych organizuje już po raz czwarty akcję „Niebieski parasol”. W tym roku,...

CZYTAJ

SZKOLENIA

INFOTEKA